امام رضا
اللهم عجل لولیک الفرج
بخشایش گناهان

امیرمؤمنان(علیه السلام) از پیامبر گرامی(صلی الله علیه و اله وسلم) آورده است كه فرمود:

«یكی از فرزندان گرانمایه ام در خراسان به خاك سپرده می شود. هیچ انسان اندوه زده ای، خالصانه به كوی او نخواهد شتافت، مگر این كه خداوند اندوهش را برطرف می كند. و هیچ گناه كاری، آگاهانه به زیارتش نخواهد رفت، جز این كه خداوند گناهانش را خواهد بخشید.»

در روایت دیگری از امیرمؤمنان(علیه السلام) آمده كه:

«یكی از فرزندان من كه نام او همانند نام من و نام پدرش، نام فرزند عمران یعنی موسی است؛ در سرزمین خراسان بوسیله سم به شهادت می رسد. هركس كه او را در سرزمین غربت زیارت كند، خداوند گناهان گذشته و آینده او را، گرچه به شمار ستارگان آسمان و دانه های باران و برگ های درختان باشد، مورد بخشش قرار می دهد.»

اباصلت هروی گوید: هشتمین ستاره آسمان هدایت وارد اطاقی شد كه قبر هارون الرّشید آن جا بود و با دست مباركش خطّی كشید و فرمود:

«این جا آرامگاه من است و در همین مكان به خاك سپرده می شوم و خداوند عالم، همین جا را محلّ رفت و آمد شیعیان و دوستانم قرارخواهد داد. قسم بخدا! هركس مرا در این مكان زیارت كرده و به من سلام دهد، به وسیله شفاعت ما اهل بیت، مستوجب بخشش و رحمت خدا خواهد شد.»

حمدان سودائی گوید: «خدمت حضرت امام جواد(علیه السلام) مشرف شده وسؤال نمودم: كسی كه قبر پدر بزرگوار شما را در سرزمین طوس زیارت كند، چه پاداشی دارد؟»

حضرت پاسخ فرمودند: «هركسی كه پدر گرامم را زیارت كند، خداوند تمام گناهان گذشته و آینده او را خواهد بخشید.» حمدان اضافه می كند كه پس از مدّتی، ایّوب بن نوح را ملاقات كرده و به او گفتم: «از حضرت امام جواد(علیه السلام) شنیدم: خداوند تمام گناهان گذشته و آینده زائر قبر امام هشتم(علیه السلام) را مورد عفو و بخشش قرار می دهد.»

ایّوب بن نوح گفت: «آیا دوست داری بر فضیلت زیارت قبر امام هشتم(علیه السلام) چیزی هم بیفزایم؟»

پاسخ دادم: «بلی!»

گفت: من از حضرت جواد الائمّه(علیه السلام) شنیدم كه فرمود: «هركس پدرم را در طوس زیارت كند، خداوند گناهان گذشته و آینده او را مورد بخشایش قرار خواهد داد و هنگامی كه روز سهمگین رستاخیز فرا رسد برای او جایگاه بلندی، در كنار جایگاه پرشكوه و رفیع پیامبر، برپا خواهند ساخت و در آن جا خواهد بود تا داد خواهی و حسابرسی روز رستاخیز، به پایان رسد.»

و این نكته در فرهنگ شیعه به گونه ای بود كه زائران آگاه می گفتند: «به كوی آن گرامی می شتابیم تا آن جایگاه بلند روز رستاخیز و همنشینی با پیامبر را بدست آوریم.»

اباصلت هروی گوید: ازامام هشتم علیّ بن موسی الرّضا(علیهما السلام) شنیدم كه فرمود:

«در آینده ای نه چندان دور، بوسیله زهر ستم، مظلومانه به شهادت می رسم و مرا در كنار قبر هارون الرشید به خاك می سپارند. و خداوند متعال مرقد مرا محلّ تردّد و رفت و آمد شیعیان و اهل بیت من قرار خواهد داد. هركس مرا دراین سرزمین غربت زیارت نماید، من در قیامت به دیدار او خواهم رفت. قسم به خداوندی كه حضرت محمّد(صلی الله علیه و اله وسلم) را به افتخار نبوّت و رسالت گرامی داشت و در تمام هستی از میان جمیع خلایق، تاج كرامت و شرافت را ویژه او ساخت، هر یك از شما در كنار قبر من، دو ركعت نماز گزارد، هنگام ملاقات با حق مستوجب بخشش خداوند - عزّوجلّ - قرار خواهد گرفت. قسم به خداوندی كه مقام والای امامت را ویژه ما ساخت، زائرین قبر من، از بهترین كسانی هستند كه در رستاخیز بر بارگاه الهی وارد می شوند. هر مؤمنی كه در مسیر زیارت من دچار زحمت شده و گرفتار بارش باران شود، خداوند عالم، بدن او را بر آتش جهنّم حرام می سازد.»طبقه بندی: امام رضا (ع)،
[ چهارشنبه 16 شهریور 1390 ] [ 09:48 ق.ظ ] [ Reza Siyadati ]
درباره وبلاگ

اَللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضاالمَرُتَضی اَلاِمامِ التَّقیِّ النَّقیِّ وَ حُجَتِکَ عَلی مَن فَوقَ الاَرضِ وَ مَن تَحتَ الثَّری اَلصِدّیقِ الشَّهیدِ صَلاةً کَثیرَةً تآمَّةً زاکِیَةً مُتَواصِلَةً مِتَواتِرَةً مُتَرادِفَةًکَاَفضَلِ ما صَلَّیتَ عَلی اَحَدٍ مِن اَولیائِکَ
(التماس دعا)
دنیا هنوز تشنه یک جرعه سیب توست
چشمش پی اجابت امن یجیب توست
لطفت نصیب هر دو جهان شد عجیب نیست
توآشناترینی و غربت نصیب توست !
دعای امام رضا برای فرزندش مهدی:
بارالها
اورا قائم منتظر قرار ده و او را با یاری قدرتمند و پیروزی نزدیک توانا کن،و او را وارث غرب و شرق جهان که برکتشان دادی قرار ده سنت پیامبرت را به او زنده کن تا هیچ حقی را به خاطر ترس از مخلوقی پنهان ندارد.یاورش را نیرو ده،ودشمنش را خوار،و هرکه با او بستیزد و مکر کند نابودکن
با سلام خدمت دوستان وهمراهان عزیزخوش آمدید.
از شما همراهان ودوستان خوب وشیفته آقا امام رضا خواهشمندم با ارائه نظرات خود مرا در رفع عیوب این وبلاگ یاری کنید.
لینکستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات